Antonio Banderas

José Antonio Domínguez Banderas, mezinárodním filmovým fanouškům známější jako Antonio Banderas, je španělský herec, režisér, filmový producent a zpěvák. Banderas se narodil v roce 1960 a brzy snil o tom, že se stane fotbalovou hvězdou, dokud zranění nevyřadilo jeho kariérní ambice. Začal objevovat divadlo a pracoval v několika malých jednotkách po celém Španělsku, až nakonec upoutal pozornost legendárního španělského filmového režiséra Pedra Almodóvara. Almodóvar obsadil mladého herce, kterému bylo tehdy pouhých 22 let, do svého debutového filmu "Laberinto de Pasiones" ("Labyrint vášně"). Dvojice by spolu pracovala na sérii úspěšných filmů v 80. letech, které by oba postavily na cestu k mezinárodní slávě. Znovu se sešli v roce 2011 pro "La piel que habito" ("The Skin I Live In").
Tento pohledný a talentovaný mladý herec upoutal pozornost Hollywoodu a svůj americký film debutoval v roce 1992 ve filmu "The Mambo Kings". Jeho průlomový výkon v roli životního partnera Toma Hankse ve filmu „Philadelphia“ z roku 1993 představil jeho práci širšímu americkému publiku a pomohl mu zajistit budoucí role, které ho postavily po bok takových špičkových hollywoodských hvězd, jako jsou Tom Cruise, Brad Pitt, Madonna a Catherine Zeta-Jones. Velkého úspěchu dosáhl ve filmové sérii „Spy Kids“ s režisérem Robertem Rodriguezem. Banderasovo namluvení jako okouzlující a vtipný Kocour v botách ze série filmů „Shrek“ vedlo k celovečernímu filmu věnovanému této postavě, „Kocour v botách“ z roku 2011.

Banderas získal nebo byl nominován na řadu ocenění ve španělském i hollywoodském filmovém průmyslu. V roce 2005 získal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Je také dokonalým zpěvákem a za svůj výkon v muzikálu "Nine" si vysloužil nominaci na Tonyho a několik cen. Kromě práce na jevišti a na plátně Banderas také produkoval devět filmů a tři režíroval.

Antonio Banderas je ženatý s americkou herečkou Melanie Griffiths a pár má dceru.

Banderas spolupracoval se slavnou španělskou vonnou společností Puig na vydání řady vůní pro muže a ženy s mezinárodním úspěchem.

Designér Antonio Banderas má v naší vonné základně 77 parfémů. Nejstarší edice vznikla v roce 1997 a nejnovější je z roku 2022. Vůně Antonio Banderas byly vyrobeny ve spolupráci s parfuméry Rosendo Mateu, Alain Muraour, Sonia Constant, Christophe Raynaud, Elisabeth Vidal, Olivier Cresp, Nathalie Lorson, Nicolas Bonneville, Pierre Wargnye a Fabrice Pellegrin.

Nejprodávanější

Cena

359639
1359639

Značky

Položek k zobrazení: 10
10 položek celkem