Chloé

Chloé je francouzský módní dům založený návrhářkou Gaby Aghion v roce 1952. Aghion se narodil v Egyptě, v roce 1945 se přestěhoval do Paříže a o několik let později uvedl na trh Chloé. Aghion je široce uznáván za vytvoření módní fráze a konceptu „prêt-à-porter“ (což znamená „připravený k nošení“). V souladu s tuhým, formálním oblečením šitým na míru, které nabízeli módní návrháři 50. let, se Chloé rozhodla vytvořit měkké, nositelné a tvarově padnoucí oblečení z luxusních látek, určené k nákupu „z regálu“. To byl ve své době revoluční a trend určující koncept v módě a také dlouhodobý motiv v módním průmyslu.

Aghion zůstal ve společnosti až do prodeje v roce 1985. V průběhu let prošla seznamem společnosti řada prestižních návrhářů, včetně Karla Lagerfelda a Stell McCartney. Chloé také v roce 2001 uvedla na trh See, cenově dostupnější řadu zaměřenou na mladší trh.

První vůně Chloé, eponymní vůně Chloé pro ženy uvedená na trh v roce 1975, byla trvalou ženskou klasikou. Chloé Narcisse osladil mix pro devadesátá léta. Společnost si zachovala současnou přitažlivost uvedením nové verze Chloé v roce 2008, která byla navržena tak, aby oslovila mladé ženy s moderním vkusem. Chloé nabízí vůně ve spojení s Coty.

Nejprodávanější

Cena

4491599
14491599

Značky

Položek k zobrazení: 5
5 položek celkem