Jak správně používat štětce na make-up

Kosmetické štětce

 

Na co a jak používat?

 

 

 

Nanášet make-up nebo oční stíny pomocí prstů se už dávno nedělá. Kosmetických štětců je ovšem na trhu celá řada a není snadné se v nich vyznat. Pojďme se na ně tedy podívat trochu z blízka. 

 

 

Kosmetické štětce se dělí na přírodní a syntetické. Zatímco přírodní štětinky využijeme hlavně na sypká líčidla, jako jsou pudry, tvářenky, syntetické štětiny jsou perfektní na mastnější základy, jako je třeba make-up. 

Rozhodně se vyplatí si za kvalitní štětce připlatit, neztrácejí svůj tvar, bezvadně se s nimi pracuje a nehrozí u nich „pelichání“. Vlastně odvedou velký kus práce za vás. Stačí jen vědět, jaký si vybrat. 

 

 

Štětec na make-up

Pokud si nelibujete v make-upech v tyčince, nejspíš se bez štětce na make-up neobejdete. Krytí bude díky němu rovnoměrné, aplikace precizní a těšit se tak můžete na dokonalý výsledek.

Štětec pro podkladový make-up by měl být především dostatečně hustý. Pokud vybíráte štětec pro krémovější strukturu make-upu, sáhněte spíš po zarovnaném tvaru štětin. Kupolovité zakončení je zase vhodnější pro tekutější make-up nebo jej lze skvěle využít pro aplikaci minerálního pudru. Perfektního krytí pak dosáhnete malými krouživými pohyby vedoucími ze středu obličeje až do jeho krajů.

 

 

 

 

 

 

Štětec na pudr

 

Štětec pro pudr poznáte snadno – zpravidla bude ve výběru ten největší. V použití možná ale nejedna z nás tápe. Pro co nejlepší výsledek ponořte štětec kolmo do kompaktního či sypkého pudru a poté krouživým pohybem nebo jemnými tahy naneste na celý obličej, dokud nedosáhnete rovnoměrného krytí.

 

 

 

 

 

Štětec na bronzer a tvářenku

Předchozí duo produktů pak musí zákonitě doplňovat štětec k aplikaci bronzerů a tvářenek. Kulatý je vynikající na rovnoměrnější výsledek, zkosený se používá na lícní kosti.

 

 

 

Alcina Štětec na tvářenku | Gleid shop

 

Štětec na oční stíny

Zde záleží, jakého líčení hodláte dosáhnout. Malý plochý štětec používáme na rovnoměrné nanesení stínů, stínovací štětec je dobrý na složitější a propracovanější efekty a na malování detailů menší pencil brush. Obecně platí: menší štětec= ostřejší přechody.

 

 

Štětec na obočí

Pakliže si upravujete obočí, neobejdete se bez štětce určeného k vytvoření perfektních oblouků. Poznáte jej podle zkosených štětinek, které zaručí precizní nanášení a vytvoření přesně takového tvaru, který si přejete.

 

Štětec na obočí | Alcina.cz

 
 
Tak co? Už víte jak štětce používat?